Budynek biurowo-usługowy w Katowicach

  • Lokalizacja: Katowice
  • Powierzchnia użytkowa: 1.710 m2
  • Kubatura: 7450 m3
  • Zakres: projekt budowlany, projekt wykonawczy

Budynek przeznaczony jest na potrzeby usługowo-handlowe, o przeważającej powierzchni biurowej. Zaprojektowany został nowoczesny charakter bryły o regularnym wertykalnym układzie okien. W parterze wyraźnie zaznaczona została strefa wejścia a w tylnej części zwieńczenie budynku ukształtowano tarasowo.

Budynek posiada cztery kondygnacje nadziemne. W podpiwniczeniu usytuowano pomieszczenia techniczne. Na parterze znajduje się hol wejściowy (foyer), powierzchnia komercyjna, pomieszczenia techniczne oraz socjalno-sanitarne. Na pozostałych kondygnacjach nadziemnych zlokalizowano pomieszczenia biurowe typu ?open space?, przeznaczone do aranżacji przez najemców. Komunikację wewnętrzną zapewniają klatka schodowa i usytuowana w jej obrębie winda. Nad częścią II piętra zaprojektowano otwarty taras o powierzchni 28 m2.

 

Ogólne informacje dla biurowca:

– Nowoczesna i prosta forma architektoniczna
– Wysokie standardy wykończenia
– Usytuowanie w ścisłym centrum miasta Katowice
– Znaczna ilość miejsc parkingowych dla najemców
– Wysokość pomieszczenia min. 2,7 do 3,3 m
– Maksymalnie duża dostępność światła dziennego
– Całodobowa ochrona budynku

Lokalizacja:

Budynek biurowo-usługowy w Katowicach znajduje się w Śródmieściu przy ul. Mikołowskiej 51. Wymiarach zewnętrzne to ok. 15,20 m x 30,80 m.  Zlokalizowany w południowej części działki wzdłuż głównej ulicy mikołowskiej, natomiast parking znajduje się od strony północnej.

Elewacja i detale:

Okładzina elewacyjna wykonana została zaprojektowana z tynku naturalnego imitującego beton. Okna wykonane zostaną w technologii aluminiowej ze szkleniem do poziomu podłogi z wypełnieniem ze szkła bezpiecznego, szyba podwójna o wysokim współczynniku przenikania ciepła. Okna wysokie w opcji nieotwieranej lub uchylne.

 

Układ funkcji:

Na kondygnacji parterowej przewidziana jest przestrzeń handlowa z zapleczem socjalno-sanitarnym i technicznym, foyer z zapleczem socjalno-sanitarnym, komunikacja pionowa. Kondygnacja parteru posiada dwa wejścia, jedno główne i jedno do części handlowej, dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kondygnacje od +1 do +3 zostały przewidziane jako biurowe z niezależnymi zapleczami socjalno-sanitarnymi i pomieszczeniem technicznym. Swobodny układ pozwala na dowolną aranżacje.

Na kondygnacji +3 przewidziano powierzchnię biurową wraz z tarasem rekreacyjnym od strony północno wschodniej.

Wizualizacja:

mikolowska_02_www

Opis

Projekt: 2016r. Realizacja 2017r-2019r

Klient

prywatny

Prace

“Autorzy: Łukasz Homan, Anna Homan Współpraca: Krzysztof Kawka, wiz. Maciej Józefiak - aesde.com . Foto: Bartek Dworski @ten_caly_dwori”

Info