Sosnowiec Kompleks Biurowo-Usługowy

  • Lokalizacja: ul. Grota-Roweckiego, Sosnowiec
  • Funkcja: usługowa, biurowa
  • Powierzchnia użytkowa: 20 973 m2

Teren inwestycji

Teren znajduje się w zachodniej części miasta Sosnowiec, w dzielnicy Rudna, w niewielkie odległości od drogi ekspresowej S86, co zapewnia dobre skomunikowanie inwestycji z miastami ościennymi. Założenie inwestycyjne składa się z 3 obszarów projektowych A, B i C.

Obszar B zakłada budowę budynku biurowo-usługowego w układzie tarasowym z parkingami podziemnymi.

Na działce drogowej pomiędzy obszarami A i B stworzono reprezentacyjny plac, na którym zasadzono sosny.

Idea projektowa

Koncepcja zakłada wykończenie budynku mające nawiązywać strukturą i materiałami do lasu sosnowego jako symbolu miasta. Najniższe kondygnacje są wyłożone brązową cegłą, która odpowiada pniom drzew, na wyższych kondygnacjach umieszczono deski sosnowe nawiązujące do ażurowych gałęzi drzew. Utworzone na dachach tarasy wypełnione zostały koronami drzew. Cały obszar inwestycji jest wykończony w spójny sposób, tworząc wielofunkcyjny zespół.

Układ budynku

Na obszarze B zlokalizowane są trzy istniejące budynki. 7-kondygnacyjny budynek biurowo-administracyjny został poszerzony, a następnie rozbudowany o nowe skrzydło w miejscu dwukondygnacyjnego budynku pomocniczego przeznaczono wcześniej do rozbiórki.

Obiekt przebudowano na potrzeby funkcji biurowej, a na poziomie parteru umieszczono lokale usługowe na wynajem. 2-kondygnacyjny budynek biurowo-techniczny nadbudowano 1 – 2 kondygnacjami i zaadaptowano na aparthotel. W rozbudowanej części kondygnacji podziemnej zaprojektowano parking.

Info