ESCULAP -Nowoczesny Szpital – Virtus Studio

ESCULAP - Nowoczesny Szpital - 2019 W KATOWICACH


W marcu 2019 odbyło się spotkanie konferencyjno-szkoleniowe organizowane przez Virtus Studio pt. Esculap, w którym uczestniczyliśmy.

Czym jest Esculap - Nowoczesny Szpital ?

Esculap jest cyklicznym spotkaniem poświęcone projektowaniu, budowie, modernizacji oraz eksploatacji obiektów służby zdrowia.

Konferencja Eskulap skierowana była do kadry zarządzającej placówkami medycznymi, dyrektorów i kierowników ds. technicznych i eksploatacyjnych, kierowników bloków operacyjnych, działów zamówień publicznych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz architektów i projektantów.

Więcej można dowiedzieć się na stronie organizatora https://www.virtus.com.pl

Podsumujemy co ciekawego dowiedzieliśmy się z tego wydarzenia, jakie nowinki wprowadzanie są na rynek oraz jaka czeka nas przyszłość w służbie zdrowia.

Nowinki na rynku służby zdrowia?

Podnośniki od WINNCARE

Ciekawym produktem pochwaliła się firma Winncare. Zaprezentowano zastosowania podnośnika sufitowego LUNA. Są to rozwiązania dedykowane dla służby zdrowia w miejscach gdzie potrzebna jest pomoc przy przenoszeniu pacjenta podczas jego przebywania w placówce. Główną zaletą tego rozwiązania jest odciążenie kręgosłupów personelu podczas przenoszenia osób chorych. Jedna osoba jest wstanie obsłużyć pacjenta.

foto.winncare
foto.winncare

Nas najbardziej zaciekawiło rozwiązanie najbardziej estetyczne tj. szyny zabudowane całkowicie w suficie podwieszonym, z elektrycznym podnośnikiem.

Takich rozwiązań będziemy szukali w swoich projektach.

Stacje i lampy od ULTRAVIOL

Polski producent zaprezentował stacje pielęgniarskie przeznaczona do pracy na bloku operacyjnym All In One, oraz lampy bakteriobójcze. W swojej ofercie mają również lampy antydepresyjne. Stacje mają różne możliwości montażu: wolno stojące, naścienne lub zintegrowane ze ścianą. Można je podłączyć do HIS, RIS PACS. Lampy bakteriobójcze w odróżnieniu do oczyszczaczy powierza nie mają filtrów, które trzeba wymieniać ale za to mają lampę UV, która poprzez aplikację może pokazać stan zużycia.  

foto.ultraviol
foto.ultraviol

Nowoczesny sprzęt od MEDICON – Zabrze

Firma Medicon zaprezentowała kilka swoich najnowszych produktów dedykowanych szpitalom. Wysokiej klasy stoły operacyjne Diamond-Schmitz z udźwigiem do 450kg, kontenery sterylnicze Microstop Miniset, które są bardzo ekologicznym rozwiązaniem, designerskie lampy operacyjne marLED X – najbardziej uniwersalne lampy operacyjne na rynku, oraz multimedialny system zarządzania danymi i obrazem na sali operacyjnej. 

foto.medicon
foto.ultraviol

System informatyczny od GE Medical System Sp. z o.o.

Wysoką jakość świadczeń można uzyskać stosują cyfrową dokumentację. Sztuczna inteligencja skraca czas pracy lekarzy, wspiera podczas zabiegów, sugeruje rozwiązania i analizuje jakość i koszty świadczonych usług. Wszystkie dane pacjenta gromadzone są w jednym miejscu, zmniejsza to ilość błędów ludzkich, dane są bardziej czytelne oraz podnosi wydajność pracowników. 

Akustyka wnętrz z ECOPHON 

Bardzo duże znaczenie w powrocie pacjenta do zdrowia odgrywają warunki w jakich przebywa pacjent. Jednym z czynników nad jakimi powinno się panować w obiektach służby zdrowia to ograniczenie hałasów docierających do pacjentów. Akustyka we wnętrzach w budynkach służby zapisana jest w normie PN-B-02151-4:2015-06 gdzie wyjaśnione są wymagania akustyczne do różnych pomieszczeń. Systemy akustyczne sufitowe i ścienne w znacznym stopniu ograniczają nadmiar dźwięków.  Ecophon oferuję całą gamę produktów do każdej przestrzeni w służbie zdrowia.  

foto.Ecophon
foto.Ecophon

Wyposażenie od INMED – Karczewscy 

Nowościami pochwaliła się również firma Inmed – Karczewscy. Zaprezentowali ciekawe panele nadłóżkowe zintegrowane z wiszącą szafką. Postawili na funkcjonalność oraz nowe technologie, w panelu znalazły się gniazda USB oraz uchwyt na tablet. W ofercie znalazły się też meble dla dzieci oraz ich rodziców chcących spędzić czas blisko chorej osoby. 

foto. Inmed
foto. Inmed

Jeżeli potrzebujesz projektu z zakresu służby zdrowia- skontaktuj się z nami.

Podnosimy swoje kwalifikacje i zainteresowania w dziadzinie projektowania obiektów służby zdrowia. Szkolenia Esculap- Nowoczesny szpital 2019 był jednym z nich. Dziękujemy i zapraszamy do kontaktu.

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

Jeśli chcesz dopytać o jakiekolwiek szczegóły, zapraszamy na miłą i nie zobowiązującą rozmowę do naszego biura. Tu, przy pysznej kawie, rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości i przekonasz się, że dobrze trafiłeś. Daj się skusić. Wybierz najwygodniejszy sposób kontaktu i do dzieła!

ODWIEDŹ NAS

42-082 KATOWICE
Ul. Sobieskiego 7

ODWIEDŹ NAS

00-666 WARSZAWA
Ul. Noakowskiego 12/43

ZADZWOŃ

+48 500229563 

+48 506108806

NAPISZ MAILA

biuro@2hplus.pl