fbpx

Mieszkanie w Warszawie #5

  • Projekt wnętrz – wykonawczy  
  • Lokalizacja: Warszawa – Muranów
  • Powierzchnia: 30 m2 kawalerka

 

Założenia projektowe:

Naszym zamiarem było stworzenie przestrzeni jasnej, otwartej i jeszcze bardziej funkcjonalnej.

Mieszkanie ma być uniwersalne i przeznaczone pod wynajem;
Zastosowane przez nas  materiały wykończeniowe i wyposażenie są dostępne w „sieciówkach”.
Zachowanie oryginalnej posadzki-parkiet dębowy
 

W całym mieszkaniu dominuje biały, jasny szary a kolory zastosowano jedynie w dodatkach. Materiały wykończeniowe ścian (odkryte ściany ceglane) i podłóg (zachowany drewniany parkiet) nadają przytulny klimat.

Przedpokój:

W przedpokoju zaprojektowano siedzisko-ławę z miejscem na chowanie obuwia. Na ścianie za siedziskiem zlokalizowano  przydymiane lustro i wiszące wieszaki na kurtki. Ściana z lustrem optycznie powiększa pomieszczenie. Zaprojektowano tu również szafę ubraniową zintegrowaną z zabudową meblową kuchenną.

Kuchnia:

Stan zastany kuchni był przytłaczający. Pomieszczenie było ciemne, brakowało w nim  blatu roboczego i szafek kuchennych. Ogólnie panował chaos.

W zaprojektowanej kuchni uzyskano większą ilość blatu roboczego. Znalazło się miejsce na dużą zabudowaną lodówkę, płytę grzewczą, zmywarkę, piekarnik itp. Pomieszczenie stało się nowoczesne i funkcjonalne. Przy oknie zaprojektowano stół oraz siedzisko z poduchami. Narożnik stał się przytulnym kącikiem jadalnianym.

Łazienka:

Istniejąca łazienka była ciasna  i ciemna. Wyposażona była jedynie w wannę i miskę ustępową. Projektowana łazienką została powiększona. Na ścianie, na wejściu , zaprojektowano szafkę z umywalką. Miska ustępowa-podwieszana- została ukryta za kabiną prysznicową. Na ścianie za umywalką oczyszczono cegłę a następnie ją zaimpregnowano. Pozostałe ściany wykończono farbą wodoodporną. Łazienka stała się jasna, przestronna i klimatyczna.

Pokój dzienny:

Pokój dzienny, w przypadku kawalerki, powinien być wielofunkcyjny. Powinno się tu znaleźć miejsce na spanie, przechowywanie ubrań, pracę przy komputerze, odpoczynek i przyjmowanie gości.

Zaprojektowany przez nas pokój spełnił te wszystkie oczekiwania.

Stan istniejący:

Projektowane przez nasz mieszkanie jest niewielkie. Jego stan istniejący charakteryzował się tradycyjnym układem funkcjonalnym i wykończeniem, tj. pomieszczenia były zamykane drzwiami, na ścianach była boazeria, ogólnie panował klimat lat 60-tych.

 

Opis

Projekt i realizacja: 2016

Klient

Prywatny

Prace

“autorzy: Anna Homan i Łukasz Homan”

Info