Sosnowiec Zabudowa Mieszkaniowa

  • Lokalizacja: ul. Grota-Roweckiego, Sosnowiec
  • Funkcja: mieszkaniowo-usługowa
  • Powierzchnia użytkowa: 4805,9 m2

Teren inwestycji

Teren znajduje się w zachodniej części miasta Sosnowiec, w dzielnicy Rudna, w niewielkie odległości od drogi ekspresowej S86, co zapewnia dobre skomunikowanie inwestycji z miastami ościennymi.

Założenie inwestycyjne składa się z 3 obszarów projektowych A, B i C. Obszar A zakłada budowę budynku mieszkalnego w układzie tarasowym o wysokości od 4 do 7 kondygnacji nadziemnych z lokalami usługowymi zlokalizowanymi w parterze oraz dwupoziomowym parkingiem podziemnym.

Idea projektowa

Koncepcja zakłada wykończenie budynku mające nawiązywać strukturą i materiałami do lasu sosnowego jako symbolu miasta. Najniższe kondygnacje są wyłożone brązową cegłą, która odpowiada pniom drzew, na wyższych kondygnacjach umieszczono deski sosnowe nawiązujące do ażurowych gałęzi drzew. Utworzone na dachach tarasy wypełnione zostały koronami drzew. Cały obszar inwestycji jest wykończony w spójny sposób, tworząc wielofunkcyjny zespół.

Układ budynku

Bryła budynku została podzielona na moduły, które następnie zostały podniesione do różnej wysokości, wznosząc się w kierunku skrzyżowania dróg Grota-Roweckiego i Gospodarczej. Dzięki temu udało się utworzyć tarasy rekreacyjne dla mieszkańców na wielu kondygnacjach, co wraz z koronami drzew daje ciekawy wizualnie efekt.

Na działce drogowej pomiędzy obszarami A i B stworzono reprezentacyjny plac, na którym zasadzono sosny. Obszar jest bezpośrednio skomunikowany z Obszarem B.

 

 

Opis

Projekt: 2021 Autorzy: Łukasz Homan, Anna Homan, Współpraca: Natalia Miłczak, Karolina Grzesista

Klient

Orange Nieruchomości

Info