Projekt architektoniczny dla dzielnicy Borki w Katowicach

Opis projektu

Masterplan i rewitalizacja przestrzeni podmiejskiej w Katowicach to projekt, który powstał we współpracy dwóch biur architektonicznych:  2h+ Architekci oraz 8486 architekci.

Celem projektu było stworzenie nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej, która będzie spełniać potrzeby mieszkańców dzielnicy Borki. Projekt ten obejmował aż 20 hektarów i został podzielony na 5 kwartałów przestrzennych, z których każdy składał się z budynków mieszkalnych oraz stref wspólnych, takich jak place miejskie czy zielone strefy wypoczynku i aktywności.

Nasza wizja została wybrany za najlepszą w konkursie!

Konkurs, w którym uczestniczyliśmy miał charakter konkursu zamkniętego. Do współpracy zaprosił nas jeden z głównych deweloperów działających na naszym rynku. W konkursie uczestniczyło 5 biur, ale to właśnie nasza praca została oceniona najwyżej

O projekcie

Masterplan i rewitalizacja przestrzeni podmiejskiej w Katowicach to projekt, który został stworzony z myślą o spełnieniu potrzeb mieszkańców dzielnicy Borki. Dzięki starannie zaprojektowanym kwartałom przestrzennym, które składają się z budynków mieszkalnych i stref wspólnych, jak place miejskie czy zielone strefy wypoczynku i aktywności, przestrzeń ta stanie się miejscem atrakcyjnym i funkcjonalnym

Innowacyjne rozwiązania

Inwestycja wyróżnia się ciekawymi rozwiązaniami. Projekt ten został podzielony na 5 kwartałów przestrzennych, z których każdy składał się z budynków mieszkalnych oraz stref wspólnych, takich jak place miejskie czy zielone strefy wypoczynku i aktywności. Dodatkowo, możliwe scenariusze zabudowy umożliwiły łatwe modyfikacje projektu, co pozwoliło na dopasowanie go do potrzeb Inwestora.

Dzięki starannie zaprojektowanym kwartałom przestrzennym oraz możliwościom wymiany poszczególnych fragmentów, przestrzeń ta stanie się miejscem atrakcyjnym i funkcjonalnym dla mieszkańców dzielnicy Borki.

Masterplan został stworzony z myślą o zintegrowaniu zabudowy z zielonym otoczeniem. Projekt zakładał stworzenie pięknego i funkcjonalnego środowiska, w którym mieszkańcy będą mieli dostęp do licznych terenów zielonych. Dodatkowo, kwartały przestrzenne zostały zaprojektowane w sposób, który umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni na cele rekreacyjne i wypoczynkowe. Zieleń, drzewa i woda są integralnymi elementami projektu, które tworzą spójną i piękną całość. Mieszkańcy będą mieli dostęp do licznych terenów zielonych, które stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji.

 

Info